بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» جشنواره‌ی لینوکس امیرکبیر 2021

جشنواره‌ی لینوکس امیرکبیر 2021

برگزاری جشنواره‌ی لینوکس امیرکبیر 2021

جشنواره‌ی لینوکس امیرکبیر معتبرترین رویداد سالانه‌ و دانشگاهی‌ مرتبط با لینوکس است که هر سال در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود. این جشنواره شامل کارگاه‌ها و ارائه‌های متعددی در سطوح مبتدی و پیشرفته با موضوعات مرتبط با سیستم عامل متن‌باز لینوکس است. در این جشنواره مجموعه‌ای از ارائه‌ها و کارگاه‌ها ویژه‌ی کاربران مبتدی و حرفه‌ای لینوکس با موضوعاتی مانند مقدمات لینوکس، کرنل، امنیت، برنامه‌نویسی، شبکه، مدیریت سیستم لینوکس و… برگزار می‌شوند. یکی از اهداف دنیای نرم‌افزارهای آزاد و افراد فعال در آن این است که همه‌ بتوانند به سادگی و به شکل رایگان از خدمات مختلف برخوردار شوند و از آن‌ها استفاده کنند؛ از همین رو در این دوره از جشنواره هم اکثر ارائه‌ها و کارگاه‌ها به شکل کاملا رایگان برگزار شدند و این دوره شرکت کنندگان هم استقبال خوبی از این موضوع کردند به طوری که به شکل متوسط در هر ارائه بیش از ۴۰۰ نفر ثبت نام کردند.

این دوره از جشنواره از تاریخ ۶ تا ۸ اسفند ماه با ۵ کارگاه و ۱۱ ارائه‌ علمی و با حضور بیش از ۷۰۰ نفر از دانشجویان و علاقه‌مندان این حوزه برگزار شد.

در این دوره از جشنواره انجمن علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر میزبان ارائه دهندگانی از شرکت‌ها و دانشگاه‌های مختلف داخل و خارج از ایران بود. این شرکت‌ها در این رویداد ارائه‌هایی در رابطه با موضوعات و چالش‌های لینوکس و ابزارهای آزاد در شرکت‌های خود دادند. همچنین تعدادی از اساتید دانشگاه صنعتی امیرکبیر هم در این جشنواره ارائه داشتند.

امسال به دلیل شرایط ناشی از همه‌گیری بیماری کرونا تصمیم بر آن شد که جشنواره کاملا به شکل مجازی باشد.


فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب


  دستگاه آب قلیایی دکتر مومنی   |   روانشناس ایرانی در لندن   |   ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


رپورتاژ آگهی ثبت کن و دیده شو !! رپورتاژ آگهی ثبت کن و دیده شو !! مشاهده