بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» آمار نهایی ثبت نام ارشد 98 اعلام شد

آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد سال 98 و مرحله اول بیست و چهارمین دوره المپیاد علمی دانشجویی کشور در 6 گروه آموزشی و 131 کدرشته امتحانی در روزهای پنجشنبه 5 و جمعه 6 اردیبهشت ماه 98 برگزار می شود.

ثبت نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد سال 98 و مرحله اول بیست و چهارمین دوره المپیاد علمی دانشجویی کشور در 6 گروه آموزشی و 131 کدرشته امتحانی برای تمامی دانشگاه های دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی از روز جمعه 16 آذر آغاز شد و یکشنبه 25 آذر 97 پایان پذیرفت.

آمار ثبت نام در آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد سال 98 نسبت به آمار ثبت نام در آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد سال 97 تعداد 121 هزار و 732 کمتر است. در آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد سال 97 تعداد 736 هزار و 385 نفر ثبت نام کرده بودند.

وی افزود: در این بازه زمانی تعداد 454 هزار و 733 نفر ثبت نام کردند که از این تعداد 236 هزار و 11 نفر معادل 50.91 درصد داوطلبان زن و 218 هزار و 722 نفر معادل 48.10 درصد داوطلبان مرد هستند.

توکلی خاطرنشان کرد: ثبت نام برای شرکت در 9 کدرشته امتحانی مربوط به ارگان های ذیربط به صورت جداگانه انجام شده است و آزمون این کدرشته ها توسط ارگان های ذیربط و با هماهنگی و نظارت سازمان سنجش برگزار می شود.

وی یادآور شد: به منظور مساعدت برای داوطلبانی که در بازه زمانی 16 تا 25 آذر 97 ثبت نام کرده بودند ترتیبی اتخاذ شد که اطلاعات ثبت نامی آنها بر روی سایت سازمان قرار داده شد. داوطلبان می توانستند با مطالعه دفترچه و اطلاعیه های سازمان سنجش 28 بهمن تا اول اسفند 97 نسبت به مشاهده و کنترل اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش افزود: همچنین به منظور مساعدت با داوطلبانی که در مهلت مقرر در آزمون کارشناسی ارشد و بیست و چهارمین دوره المپیاد علمی دانشجویی ثبت نام نکرده بودند ترتیبی اتخاذ شد که این افراد با مراجعه به سایت سازمان سنجش  و خرید کارت اعتباری ثبت نام نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدام کنند.

وی گفت: در فاصله 28 بهمن تا اول اسفند 97 تعداد 159 هزار و 920 داوطلب ثبت نام کردند.

توکلی خاطرنشان کرد: با توجه به تعداد داوطلبان مرحله اول و آمار مرحله دوم در مجموع تعداد 614 هزار و 653 نفر برای شرکت در آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد سال 98 و مرحله اول بیست و چهارمین دوره المپیاد علمی دانشجویی کشور ثبت نام کردند.

مشاور عالی سازمان سنجش اظهار داشت: کارت ورود به جلسه آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد سال 98 و مرحله اول بیست و چهارمین دوره المپیاد علمی دانشجویی کشور و برگه راهنمای آزمون از روز دوشنبه 2 اردیبهشت تا چهارشنبه 4 اردیبهشت بر روی سایت سازمان سنجش منتشر می شود.

وی افزود: داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به دریافت کارت آزمون خود اقدام کنند. برای داوطلبانی که متقاضی دو کدرشته امتحانی شده اند دو کارت ورود به جلسه آزمون صادر می شود.

وبلاگ اخبار دانشگاهی - unp


فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب


  ساخت وبلاگ   |   دستگاه آب قلیایی دکتر مومنی   |   روانشناس ایرانی در لندن  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


رپورتاژ آگهی ثبت کن و دیده شو !! رپورتاژ آگهی ثبت کن و دیده شو !! مشاهده